Cuptor electric Albatros A45BC2, 1800 W, Timer, Convectie, 45 litri, Negru
Garantie 24 luni
- A45BC2
- Cuptoare electrice
-
Transport Standard - 22 lei
Retur in 14 zile calendaristice
Deschidere colet la livrare
|
|
86.43 Lei x 4 rate |
Capacitate generoasă - eficiență maximă
Capacitatea de 45 de litri îți oferă un volum generos, încăpător pentru orice idee, pentru a prepara mâncăruri delicioase pentru tine și cei dragi .
Pune-ți în valoare creativitatea și surprinde-i pe cei dragi! Sandwichuri delicioase, carne, legume gratinate, prăjituri. Pe toate le poți prepara rapid și cu minim de efort cu ajutorul cuptorului Albatros A45BC2, cu o putere de 1800 W.


Control absolut asupra temperaturii și timpului de gătire
Tu decizi la ce temperatură vrei să gătești, cât timp ții preparatul la cuptor și ce program vrei să folosești! Cuptorul electric Albatros A45BC2 este dotat cu funcția de reglare a temperaturii, pe care o poți seta între 90 si 230 de grate, iar funcția "" Timer"" îți lasă posibilitatea de a alege timpul de gătire între 1 - 60 de minute.
În plus, cuptorul are avertizare sonoră la terminarea programului, așa că, indiferent de ce faci în momentul respectiv, vei auzi când preparatul tău va fi gata.
Șase funcții de gătire
Poți coace, frige sau prăji fără nicio grijă! Cuptorul electric are 6 programe disponibile iar tu îl poți alege pe cel de care ai nevoie în funcție de preparatele pe care dorești să le faci.
1. Oprit
2. Static - Elemente de încălzire superioare
3. Static - Elemente de încălzire inferioare
4. Static - Ambele elemente de încălzire, și superioare și inferioare
5. Ventilație și elementele de încălzire superioare
6. Ventilație și ambele elemente de încălzire, superioare și inferioare


Convecție
Cuptorul Albatros vine dotat cu un ventilator și un sistem de evacuare care ajută la distribuția uniformă a aerului fierbinte în jurul alimentelor, asigurând : O gătire mai rapidă, uniformă, o rumenire mai frumoasă și o economisire a energiei de pana la 25%
Geam dublu
Cuptorul Albatros vine echipat cu geam dublu, din sticlă securizată, pentru a păstra cu exactitate temperatura din interiorul acestuia, rezistând cu ușurință la temperatura maximă de 230 de grade


Accesorii incluse
Grătar inox - materialele din care este confecționat îi asigură cuptorului electric Albatros o durată de viață îndelungată, acesta remarcându-se prin calitate si fiabilitate. Grătarul din interior este confecționat în totalitate din inox, fiind ușor de întreținut și având un grad mare de rezistență și durabilitate.
Tavă inclusă - pentru cele mai reușite preparate ai nevoie de o tavă potrivită în cuptorul tău! Cuptorul Albatros are tavă inclusă, așa ca scapi de această grijă.
Tăviță pentru reziduri - curățarea cuptorului se face mai ușor ca niciodată. Cuptorul Albatros are prevăzută o tăviță pentru reziduri detașabilă, pe care o poți spăla ușor după fiecare utilizare a cuptorului
Product Details
Specificatii
Caracteristici principale |
|
|---|---|
| Tip produs | Cuptor electric |
| Capacitate cuptor | 45 litri |
| Tip gatire | Coacere, Prajire |
| Durata temporizarii | 60 min + functia “stay-on” |
| Functii | Geam dublu, Rezistenta sus/jos, Control temperatura |
| Culoare | Negru |
Caracteristici tehnice |
|
|---|---|
| Putere | 1800 W |
| Trepte putere | 4 elemente de incalzire din inox |
| Tip panou de comanda | Mecanic |
| Trepte temperatura | de la 90°C la 230°C |
DIMENSIUNI |
|
|---|---|
| Inaltime | 36 cm |
| Latime | 55 cm |
| Adancime | 42.5 cm |
| Greutate | 7.7 kg |
Nu sunt momentan recenzii








